About Me

header ads

Agata Diduszko-Zyglewska apeluje o odebranie arcybiskupom honorowego obywatelstwa Warszawy

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź honorowym obywatelem Warszawy jest od 2005 roku, abp Henryk Hoser od 2011. Rada Miasta uhonorowała w ten sposób ośmiu biskupów, w tym Jana Pawła II. 
Diduszko-Zyglewska uzasadnia swój wniosek postawą obu biskupów. W przypadku Sławoja Leszka Głódzia chodzi o długoletnie ukrywanie pedofilii i publiczne bronienie sprawców. Przypomnijmy abp Głódź wyprawił huczny pogrzeb jednemu z "bohaterów" filmu Sekielskich księdzu Franciszkowi Cybuli. Przypomina również dwie inne sprawy, które opisane zostały w raporcie o tuszowaniu pedofilii przygotowanym przez Fundację "Nie lękajcie się" - księży Krzysztofa K. i Mirosława B. (więcej na stronie mediumpubliczne.pl). 
Przypomnijmy, abp Głódź na pytania Renaty Kijowskiej z Faktów TVN o film "Tylko nie mów nikomu" odpowiedział, że "nie ogląda byle czego". Po kilku dniach przeprosił za te słowa. Zapewnił również w oficjalnym oświadczeniu, że "w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię".
W raporcie Fundacji "Nie lękajcie się" pojawia się również nazwisko abp. Henryka Hosera. Abp wiedział o zarzutach, ciążących na jednym z księży w jego diecezji, ale nie reagował. Jak pisze Diduszko-Zyglewska nawet z wyrokiem opiekował się grupą ministrantów. Odwołano go dopiero, gdy sprawę nagłośniła stacja TVN. 
Źródło: kobieta.onet.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze