About Me

header ads

Błyskawiczny awans w Państwowej Straży Pożarnej


– „Szanowny Panie Ministrze Brudziński, zaniepokojeni strażacy pytają, jak to możliwe, że komendant wojewódzki z Katowic Jacek Kleszczewski 2,5 roku temu był jeszcze strażackim „majorem”, a dzisiaj dostaje szlify generalskie. Zgodnie z ustawą o PSP taki awans bez wyjątku trwa 9 lat” – zapytał na Twitterze internauta o nicku stumbras. Cytuje on art. 54 wspomnianej ustawy, w którym wyszczególnione są lata wymagane przy awansowaniu w Państwowej Straży Pożarnej. Nominację generalską podczas dzisiejszych centralnych obchodów Dnia Strażaka wręczył Kleszczewskiemu Andrzej Duda.

Stumbras w kolejnym wpisie dodał: – „Nawet, żeby dostał tzw. „punkty za pochodzenie” i osobiście ratował ludzi z pożarów to przeskok o trzy stopnie od majora do generała jest delikatnie mówiąc rażącym złamaniem zasad, morale, a przede wszystkim prawa. Bezapelacyjnie”. Jak się można było spodziewać ani Joachim Brudziński, ani bezpośrednio odpowiedzialny za służby mundurowe wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński nie odpowiedzieli internaucie.

– „Niestety tak się dzieje wszędzie. Mierny, bierny, ale wierny. Wykorzystywanie zapisu „na potrzeby państwa” i wszystko można zgodnie z prawem. Żal tylko tych, którzy przez wiele lat sumiennie wykonywali obowiązki i przeskakuje ich ktoś niedoświadczony”.
Źródło: Twitter


Prześlij komentarz

0 Komentarze