About Me

header ads

Jedyna córka, jedynego legalnego generała

Fot. A. M.

Zakończyły się uroczystości upamiętniające rocznicę walk o Monte Cassino. PiS-władza, PiS-delegacje, PiS-media, msze, przemówienia i kampania wyborcza z bohaterami walk w tle. Tak można w skrócie opisać to, co działo się we Włoszech. 

Jednak była bohaterka uroczystości, która po latach nieprzyznawania się do polskości, słabej znajomości języka, izolowania się od postaci historycznej swojego ojca, 4 lata temu zmieniła zdanie i przejęła jego bohaterską schedę. Oczyściła nazwisko z drugiego członu męża i na sławie ojca, łamiąc prawo, została senatorem. Sprawy sądowe dotyczące tego procesu wciąż trwają i są przykładem skandalu prawnego i zaangażowania władzy w kreowaniu bezprawia.

O Pani Annie Anders ostatnio było głośno po ujawnieniu wiadomości o jej kosztownych podróżach na koszt państwa do domu w USA.
PiS-władza docenia jednak jej walory, pewnie intelektualne i zaangażowanie w kształtowanie patriotyzmu Polaków i prowadzi właśnie procedurę powierzenia jej funkcji ambasadora naszego kraju we Włoszech.
Przyszła Pani Ambasador zdążyła okrzepnąć politycznie i uważa, że władza już z powodu nazwiska jej się po prostu, należy!
17 maja po złożeniu kolejnego wieńca od narodu na włoskiej ziemi stwierdziła w wywiadzie dla TVP, że jest osobą niezwykle ważną dla narodu polskiego, bo jest „jedyną córką jedynego legalnego generała”.
Nie opowiadała o dokonaniach ojca, bo jak wynika z mojego uczestnictwa we wspólnych obchodach Karpackich z tą panią, mało zna jego historię. Nie mówiła o swojej kompetencji, o wykształceniu, doświadczeniu, które miałyby być jej atutem do robienia kariery, ale mówiła, że jest córką najważniejszą i jedyną. Nie wiem, czy Pani Anna Anders wie cokolwiek o generałach, ale jeśli twierdzi, że był jedynym legalnym, to może o innych nigdy nie słyszała.

Kolejny Misiewicz w spódnicy będzie reprezentował Polskę poza granicami kraju. Myślę jednak, że ceny biletów lotniczych z Rzymu do USA nie wiele się różnią od tych, z Polski, zwłaszcza, kiedy lata się najdroższą linią i najwyższą klasą przeznaczoną dla osobistości światowej polityki i finansjery. Jednak może tam nikt nie zauważy jej braku kompetencji i szastania publicznymi pieniędzmi, bo jej się też to, po prostu - należy.

Adam Mazguła


Źródło: facebook.com

Prześlij komentarz

0 Komentarze