About Me

header ads

Kaczyński bezpardonowo w Pułtusku.

Sprawa odszkodowań za mienie żydowskie w Polsce co jakiś czas wraca do politycznej dyskusji. Szczególnie mocno jest ona akcentowana w przemówieniach polityków prawicy, którzy nie zgadzają się na wypłatę żadnych rekompensat. Do tego grona zalicza się Jarosław Kaczyński, który podczas konwencji PiS w Pułtusku mówił o tym wyjątkowo ostro.

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie roztrwania poparcie dla Polski na arenie międzynarodowej, ale może być jeszcze gorzej. Wszystko przez sobotnie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który wspomniał nie tylko o kategorycznej odmowie odszkodowań dla społeczności żydowskiej, ale także o reparacjach wojennych, które rzekomo należą się Polsce. 

– Trzeba też bronić naszej godności, bronić przed dyfamacją, obrażaniem Polski. Przypisuje się nam rolę odwrotną niż odgrywaliśmy. Próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera, a pierwsi stanęliśmy do walki – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości na konwencji w Pułtusku.

– Próbuje się twierdzić, że Polska ma w związku z II wojną światową jakieś zobowiązania finansowe. Owszem są zobowiązania finansowe wobec Polski i Polaków, a Polska żadnych zobowiązań nie ma. Zarówno z punktu widzenia prawa jak i przyzwoitości. To nam niektórzy na zachód od naszych granic są winni setki miliardów euro czy dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni – grzmiał Jarosław Kaczyński. 


Prześlij komentarz

0 Komentarze