About Me

header ads

Karol Modzelewski jednak uhonorowany w Sejmie.


Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zaalarmowana przez OKO.press powiesiła w Sejmie nekrologi Karola Modzelewskiego. Władzom Sejmu i Senatu nie przyszło do głowy, by upamiętnić senatora I kadencji, postać tak zasłużoną dla polskiej wolności. Rzecznik Sejmu tylko gorączkowo zaprzeczał, że ktoś o taki nekrolog prosił. To fake news - twierdził.

Dzień przed pogrzebem prof. Modzelewskiego media społecznościowe obiegła 7 maja 2019 wiadomość, że kancelarie Sejmu i Senatu odmówiły zawieszenia nekrologu Modzelewskiego. Wyjaśnienia kancelarii (patrz dalej) miały uspokoić opinię publiczną, że żadnej odmowy nie było.

Ale nie pojawiła się wiadomość – wydawałoby się oczywista – że nekrolog będzie.

Gdy Joanna Scheuring-Wielgus dowiedziała się o braku nekrologu w sejmie złapała się za głowę. „Rzeczywiście nekrologów nie ma. Trzeba to zrobić”. I jak powiedziała, tak zrobiła. Wydrukowała na sejmowej drukarce zdjęcie starego już prof. Modzelewskiego, daty jego życia i jedno słowo „PAMIĘTAMY”.

„To hańba dla polskiego Sejmu, że takiego nekrologu nie było” – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus. Powiesiła sześć nekrologów.

7 maja Robert Walenciak – publicysta tygodnika „Przegląd”, autor książki będącej zapisem rozmów Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana o Polsce Ludowej napisał na Facebooku:

„Rzecz szokująca! W Sejmie i Senacie odmówiono zamieszczenia klepsydry informującej o dacie pogrzebu Karola Modzelewskiego”.

Niczego nie odmówiliśmy, bo nikt nas o to nie prosił – tak można streścić odpowiedź Dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzeja Grzegrzółki. I dodał, że jest to prowokacja – nietaktowna i niestosowna.

Walenciak twierdzi jednak, że prośba o nekrolog była i że ktoś w kancelarii odmówił. I dodaje, że „To nie jest ulotka pizzerii czy salonu masażu. Karol Modzelewski nie jest postacią anonimową. To senator I kadencji, klepsydra informująca o jego pogrzebie powieszona w Senacie to rzecz oczywista”.

Źródło: oko.press

Prześlij komentarz

0 Komentarze