About Me

header ads

Kobieta została najszybszym człowiekiem na rowerze, osiągając prędkość 183,9 mil na godzinę


Denise jechała na rowerze wykonanym na zamówienie, przymocowanym do tylnej części samochodu wyścigowego, tak długo aż osiągnęła prędkość 100 mil na godzinę. Następnie rower został zwolniony, a ona musiała pedałować w silnym strumieniu powietrza, za pojazdem którym kierowała Shea Holbrook, zawodowy kierowca wyścigowy.

Mueller-Korenek przyćmiła swój własny rekord prędkości w kolarstwie wyścigowym z 2016 roku, który wynosił 147 mil na godzinę. Pobiła także istniejący już rekord męski – 167 mil na godzinę, który utrzymywał się od roku 1995 i został ustanowiony przez holenderskiego rowerzystę Freda Rompelbera. Po pomyślnym zakończeniu wyścigu krzyknęła: „Spróbuj to pobić Fred!”

Jak powiedziała Mueller-Korenek: „Myślę, że przekroczyliśmy granicę tego, co chcieliśmy zrobić. Nie było to łatwe.” Denise, Amerykanka, jest byłą mistrzynią kolarstwa, która przeszła na wcześniejszą emeryturę, żeby założyć rodzinę i prowadzić niewielką firmę, zajmującą się bezpieczeństwem domów. Holbrook, jej kierowca, powiedziała: „To była przejażdżka jej życia i przejazd mojego”po czym dodała: „Gdzie jest nasza margarita? Mamy już sól.”

Byłby to pierwszy raz w historii, kiedy to kobieta zdobywa ogólny rekord prędkości poruszając się na rowerze. Pierwszy taki rekord sięga roku 1899, kiedy rowerzysta Charlie Murphy użył pociągu parowego, żeby osiągnąć prędkość 60 mil na godzinę. Jego wynik był już parę razy przebity, ale zawsze przez mężczyzn!

Rower Mueller-Korenek został tak ustawiony, że każdy obrót pedałów napędzał ją o 128 stóp. Rowery używane w Tour de France są tak skonfigurowane, że jeden obrót napędza o 30 stóp, kiedy są ustawione na wysokim biegu. Nowy rekord  Denise nie został jeszcze oficjalnie zweryfikowany, ale oczekuje się, że będzie.

Rzeczniczka Księgi Rekordów Guinnessa powiedziała dla The Daily Telegraph: „Mogę potwierdzić, że imponujące osiągnięcie Denise nie zostało jeszcze zweryfikowane. „Zapraszamy ją jednak, w celu złożenia wniosku i przedstawienia swojego wyczynu do dalszej oceny przez nasz zespół zajmujący się kwestią rekordów”. „Denise jest już posiadaczką tytułu w Księdze Rekordów Guinnessa, za najszybszą prędkość osiągniętą na rowerze, na torze wyścigowym (wśród kobiet) z 2016 roku.”

Mueller-Korenek jest matką trójki dzieci. Po zejściu z roweru została uściskana przez swojego osiemnastoletniego syna Daniela, który powiedział: „Dobra robota mamo”. Denise odpowiedziała na to: „Teraz wiem, jak czuł się Evel Knievel!”

Źródło: good-news.center

Prześlij komentarz

0 Komentarze