About Me

header ads

Matka Boska Częstochowska w gabinecie ujawnionego kandydata na prezydenta USA

Ujawniony kandydat Demokratów na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, Pete Buttigieg, nie ukrywa swojej katolickiej wiary tak samo, jak nie ukrywa homoseksualnej orientacji. Grupa Polek i Polaków LGBTQ mieszkających w San Francisco, Rainbow Pierogi, dopatrzyła się na zdjęciu z gabinetu Buttigiega... obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Grupa żartuje: "Tylko nie mówcie polskiej prawicy, bo im głowy eksplodują!".

Tym razem chodzi o pewien polski i katolicki akcent znajdujący się w jego gabinecie. Kandydat na prezydenta USA nie tylko jest ujawnionym gejem, ale też nie wstydzi się mówić o swojej katolickiej wierze. Grupa polskich osób LGBTQ żyjących w San Francisco, Rainbow Pierogi, dopatrzyła się na zdjęciu z gabinetu Buttigiega... obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - Queer.pl.

Fot: Lyndon French/The New York Times
Dodam dotyczące jego wyznania. Nie jest już katolikiem ale należy do Kościoła Episkopalnego - Kościół anglikański USA. Mimo został wychowany i miał chrzest w Kościele katolickim, obecnie jest członkiem Kościoła Episkopalnego należy do parafii katedry św. Jakuba w South Bend.

Miał swój ślub oczywiście w Kościele Episkopalnym, wielokrotnie mówi o swojej wierze chrześcijańskiej, podczas ogłoszenia startu w wyborach byli duchowni z kościoła Episkopalnego. Nie jest dziwne, że Pete Buttigieg, ma swoim gabinecie Matkę Boską Częstochowską - Miasto South Bend, ma polską społeczność także nie dawno świętowali Dyngus Day.

Ceremonia ślubna Pete Buttigieg i Chasten Glezman

Podczas konwencji ogłoszenia swojego startu w wyborach prezydencki. Wiele osób uczestniczyło miedzy innymi ksiądz Brain Grantz z parafii South Bend z Indiany zaczął konwencję, później Biskup Eddie l. Miller krótką modlitwę odprawił.


Polskie potrawy, tańczenie polki i spotkania na ulicach - tak mieszkańcy miasta South Bend w amerykańskim stanie Indiana w poniedziałek świętowali coroczny Dyngus Day. W tym roku obchody święta były szczególne, ponieważ otwierający je burmistrz Pete Buttigieg jest jednym z demokratycznych kandydatów do ubiegania się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych - TVN24
 

Pete Buttigieg, mówi, że chrześcijaństwo nie należy tylko do prawicy ale też to lewicy. Wiele programów lewicy to chrześcijańskie wartości jak pomaganie ubogim.

Prześlij komentarz

0 Komentarze