About Me

header ads

Mężczyzna tworzy na Facebooku grupę, wspierających mężczyzn ze skłonnościami samobójczymi i w innych życiowych sytuacjach


Dla każdego, kto boryka się ze swoim zdrowiem psychicznym, myśl o otwartej rozmowie na ten problematyczny temat może być zniechęcająca – tak bardzo, że wielu ludzi, szczególnie mężczyzn, po prostu tego nie robi. Ta niechęć do rozmowy sprawia, że ci, którzy naprawdę cierpią kończą, czując się samotni, zrezygnowani i niepewni dokąd powinni pójść lub co dalej zrobić, żeby rozwiązać swój problem.

Ale Craig Spillane ma nadzieję to zmienić. Stworzył stronę na Facebooku – Men Unite – po tym, jak kilku jego kolegów przyznało mu się do nękających ich myśli samobójczych. W ciągu kilku dni strona rozpowszechniła się po świecie i w ponad miesiąc po jej uruchomieniu zrzesza już prawie 4000 członków – wszyscy to mężczyźni – którzy piszą o swoich problemach i bolączkach. Inni członkowie tej grupy oferują im porady lub po prostu uważnie wysłuchują ich historii.

https://www.facebook.com/profile.php?id=1257207110

Rozmawiając z LADbible, Craig powiedział: „Pewnego dnia, siedząc na toalecie wpadłem na ciekawy pomysł – miałem kilku bliskich kolegów, którzy zwierzyli mi się, że nękają ich myśli samobójcze, jeden z nich szczególnie do mnie przemówił, ponieważ widziałem, że był jakby młodszą wersją mnie samego. 20 lat temu byłem w tej samej sytuacji co on – uzależniony od kokainy, okłamywałem moją kobietę odnośnie pieniędzy … on robi dokładnie to samo.  To tu się zaczęło, skłaniając mnie do głębszego myślenia. Wiele problemów, z którymi borykają się mężczyźni, wynika z faktu, że nie potrafią rozmawiać o swoich uczuciach, stworzyłem więc tę grupę, jako platformę do otwartej rozmowy stworzoną dla mężczyzn”.
Z pomocą swojego kolegi Kiana Feizy-Anarakiego, założona grupa bardzo szybko zyskiwała nowych zwolenników. „Na początku myślałem, że będzie tam jakieś 20 lub 30 osób” powiedział Craig dla LADbible. „Ale pierwszego dnia kiedy członków było 110, pomyślałem: czekaj czekaj, coś w tym jest!” Ludzie zaczęli dzielić się na stronie swoimi doświadczeniami i historiami. „Na grupie znajdowali się ludzie publikujący informacje o swojej depresji, cierpiący z powodu lęku, ludzie, których nękają myśli samobójcze, a nawet ludzi, którzy byli wykorzystywani jako dzieci”. „Ludzie publikują tam swoje historie, inni je czytają, Ci którzy sami byli w podobnej sytuacji są w stanie udzielić dobrej porady. Dla innych, grupa jest tylko szansą, żeby porozmawiać o tym, co im przeszkadza”. Mężczyźni, oprócz mówienia i oferowania sobie nawzajem wsparcia online, stworzyli również nowe przyjaźnie w trybie offline. Zaledwie dwa tygodnie po rozpoczęciu grupy zorganizowano spotkanie z otwartym zaproszeniem dla każdego w grupie. „Zdecydowaliśmy się na mecz piłki nożnej” – powiedział Craig. „Chociaż wiem, że czasami piłka nożna może dzielić ludzi, jednam mimo wszystko chcieliśmy ją wykorzystać, żeby zebrać ich razem. Zaprosiliśmy ich i spodziewałem się, że pojawi się może 10 lub 15 osób; myślałem, że stworzymy zespoły złożone z pięciu do siedmiu zawodników, ale na mecz przyszło 47 chętnych osób. „Inni, którzy nie lubią piłki nożnej, zorganizowali imprezę wędkarską – mieliśmy grupę 30 mężczyzn, którzy wybrali się na bieg, a 20 spotkało się, żeby pojeździć na rowerze. „Jeden mężczyzna w naszej grupie ma autyzm i nie opuścił swojego domu przez dziewięć miesięcy; myślał, że nie ma przyjaciół, ale przyszedł w zeszłym tygodniu na spotkanie piłkarskie i spotkał tam ludzi, którzy teraz przychodzą do niego na herbatę. To jest naprawdę niesamowite”.

Craig ma nadzieję, że grupa będzie się dalej rozwijać, a jej przesłanie będzie się rozprzestrzeniać. Ma nadzieję na organizowanie większej ilości spotkań, w których mężczyźni będą mogli porozmawiać w prawdziwym świecie. Craig chce też zarejestrować Men Unite jako firmę w służbie społecznej, obecnie gromadzi fundusze na budowę odpowiedniej centrali, gdzie mężczyźni mogliby wpaść na kawę i porozmawiać. Craig chce także rozpocząć prowadzenie podcastu, w którym będzie się rozmawiać o problemach, z którymi borykają się mężczyźni. „Niedawno zrobiliśmy podcast dla lokalnej grupy” – powiedział. „Myślę, że jest to naprawdę dobra platforma, która pomoże nam rozpowszechniać nasze przesłanie i pomoże usunąć część problemów z którymi się mierzymy”.

Źródło: ladbible.com

Prześlij komentarz

0 Komentarze