About Me

header ads

Policja dostała rozkaz tropienia pokazów filmu Sekielskich


„Panie i Panowie Dyżurni KMP i KPP woj. pomorskiego w Gdańsku.
Zgodnie z poleceniem Komendanta KWP w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego polecam informować niezwłocznie o wszelkich doniesieniach n.t. odtwarzania filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” Dyżurnego KWP w Gdańsku. Dotyczy to odtwarzania zarówno w miejscach publicznych, jak i w klubach restauracjach itp.” – czytamy w piśmie, które, podobnie sformułowane – jak podaje dziennik – nie ominęło innych komend w Polsce.

Zdaniem informatora GW wersja gdańska jest „skrajną interpretacją” zaleceń, które przyszły z policyjnej centrali, czyli komendy głównej: „Od kilku dni policja w całym kraju ma monitorować przypadki, w których ludzie zwołują się na publiczne pokazy tego filmu. Chodzi np. o zwoływanie się ludzi w mediach społecznościowych i obserwowanie ich aktywności w tym zakresie” – tłumaczy i dodaje, że „w Gdańsku poszli najdalej”, co może wiązać się z tym, że szef pomorskiej policji, nadinsp. Jarosław Rzymkowski, uchodzi za osobę blisko związaną z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem, metropolitą gdańskim.

Informację tę potwierdził insp. Mariusz Ciarka, rzecznika Komendy Głównej Policji. Powiedział dziennikowi, że akcja dotyczy całego kraju. Jego zdaniem „działania zmierzające do ustalenia, gdzie może być wyświetlany film, mają na celu tylko i wyłącznie zapewnienie porządku i bezpieczeństwa osób, które będą na miejscu takich pokazów”. Ciarka podkreślił, że „film budzi duże emocje. Na pewno policja nie będzie przeszkadzać w tych pokazach”.

A pomorska policja informuje na Twitterze: „Docierają do nas sygnały o możliwości zakłócenia takich spotkań”.

Prześlij komentarz

0 Komentarze