About Me

header ads

Polska za tej władzy jest smutna! Musimy się uśmiechać. Twierdzi Grzegorz Schetyna


Musimy zmienić rząd i być razem, uśmiechać się do siebie. Polska za tej władzy jest smutna! Polskę trzeba skleić, bo jako naród wtedy będziemy wielką siłą. Polacy, żeby być wolni, muszą być wolni - tacy jesteśmy. Nie akceptujemy wywyższania się, nie akceptujemy przywilejów władzy, nie zaakceptujemy nad sobą żadnego władcy, pana, a tym bardziej króla z dworem, który chce decydować, kto do wspólnoty narodowej może należeć, a kto nie - mówił lider PO na wczorajszym wystąpieniu.

Jak przekonywał, ludzie uważają, że za rządów PiS Polska jest "podzielona, niesprawiedliwa i smutna". - I to trzeba zmienić. Musimy pożegnać ten rząd, zacząć być razem i w końcu zacząć się do siebie uśmiechać. Tworząc Koalicję Europejską pokazaliśmy, że jest to możliwe - oświadczył szef Platformy. - Musimy zrobić kolejny krok, trzeba Polskę skleić, odnaleźć to, co wspólne, a wtedy jako naród będziemy wielką siłą

Grzegorz Schetyna wypowiedział się także w głośnej ostatnio sprawie gwałtów i molestowania nieletnich w polskim kościele.

Walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem katolickim, ale musimy chronić dzieci. Nie cofniemy się przed nikim. Przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie. Nie cofniemy się! Wybaczcie emocje, ale sam jestem ojcem - mówi w Płocku, na konwencji Koalicji Europejskiej, lider PO.

Prześlij komentarz

0 Komentarze