About Me

header ads

Protest na marszu Koalicji Europejskiej. "Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+"

Zdjęcie Jakub Szafrański

"Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+" - takim transparentem grupa aktywistów postanowiła przypomnieć Koalicji Europejskiej o postulatach dyskryminowanych wciąż w Polsce osób.

Aktywiści z grupy Dumni i wściekli ustawili się z transparentem na czele marszu tak, by politycy i sympatycy Koalicji Europejskiej widzieli postulaty LGBT. Protestujący nieśli też tęczowe flagi. Organizatorzy marszu KE próbowali zachęcić ich, by zwinęli baner. Jeden z manifestujących na rzecz praw LGBT relacjonuje, że usłyszał: "fajne te flagi, ale ten baner to możecie zwinąć, bo my chcemy wygrać wybory".

Prawica już błędnie przypisała baner politykom KE. - Idą po adopcje dzieci przez homoseksualistów. Nawet transparenty mają w tle... - napisał na Twitterze Dominik Tarczyński z PiS. Prawicowa blogerka Kataryna stwierdziła z kolei: "Protip. Na ostatniej prostej kampanii wyborczej nie wrzucaj zdjęć z postulatami adopcji dzieci przez LGBT". Na Twitterze krąży zdjęcie, na którym widać Grzegorza Schetynę, Donalda Tuska i Katarzynę Lubnauer, a w tle wspomniany baner. Zdjęcie zamieściła na swoim Twitterze sama Koalicja Europejska

Małżeństwa dla wszystkich z prawem do adopcji na marszu Koalicja Europejska. Podczas marszu dołączyła się grupa aktywistek i aktywistów z inicjatywy Dumni i wściekli. Przypomnieli, że bycie w Europie, uznanie europejskich wartości jest nierozerwalnie związane z uznaniem naszych praw: lesbijek, gejów, osób transpłciowych i biseksualnych i całej społeczności.

W pochodzie nieśli tęczowe flagi i transparenty z napisami: "Małżeństwa, adopcja, prawa LGBT+!", "Żądamy zakazu terapii konwersyjnej", "Nie ma wolności bez równości", przypominając o postulatach naszej społeczności politykom i polityczkom Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej - Koalicja Europejska i Partia Zieloni.

Zdjęcia transparentów znalazły w relacjach telewizyjnych i w mediach społecznościowych Koalicji. Pamiętajcie, idą wybory. Domagajmy się głośno swoich praw - gazeta.pl/Miłość Nie Wyklucza.

Rafał Grupiński został nagrany na marszu Koalicji Europejskiej przed eurowyborami. Wideo krążyło na Twitterze, pokazały je "Wiadomości" TVP i portal tvp.info. Podchwyciło je także Prawo i Sprawiedliwość. Na wielkim telebimie nagranie mogli zobaczyć uczestnicy finałowej konwencji PiS w Krakowie - gazeta.pl

Jak informują Dumni i Wściekli materiał TVP nagranie posłem Rafała Grupińskiego z ukrytej kamery! Tak młodzi ludzie zarabiają jako "dziennikarze" - rozmawiali z posłem PO Rafałem Grupińskim. "Dziennikarzowi", który uczestniczył w prowokacji zasłonili twarz. Niech cały świat się dowie jak wyglądają ci "dziennikarze". Tak zarabiać w TVP? Obrzydliwe... Podajcie dalej, niech ich rodzice się dowiedzą - Dumni i Wściekli.

  

Prześlij komentarz

0 Komentarze