About Me

header ads

TYM: PRZEPROSINY PRYMASA POLAKA I GĄDECKIEGO BYŁY OBŁUDNE


Aktor Stanisław Tym skomentował w najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka" reakcję Kościoła i obozu władzy na sprawę pedofilii w Kościele Katolicki po filmie „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich.

Tym o dokumencie „Tylko nie mów nikomu”

(...) Nie pierwsze już obłudne przeprosiny dla ofiar skrzywdzonych przez księży po premierze dokumentu Sekielskich wygłosili prymas Wojciech Polak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanisław Gądecki. Po prostu kolejny raz odfajkowali sprawę. Winni ukrywania i chronienia przestępców do dziś nie zostali przecież rozliczeni. Skazani księża dalej prowadzą rekolekcje dla dzieci, przenosi się ich z parafii do parafii, zaciera za nimi ślady.

(...) Kaczyński grzmi o braku tolerancji dla patologii i podwyższeniu kar za pedofilię – nawet do 30 lat więzienia. Ale całość podsumował na konwencji PiS po swojemu: Spójrzmy na ten nieuczciwy atak na Kościół, partię rządzącą i katolików, wszczęty „z powodu pewnego rodzaju wydarzeń, które miały miejsce w Kościele”. Pewnego rodzaju wydarzeń? Głupiej chyba tych ludzkich tragedii nie można było nazwać.

Na usuwanie Boga i wartości chrześcijańskich z Unii Europejskiej poskarżył się marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Według niego UE chce zbudować superpaństwo, w którym narody zostaną pozbawione tożsamości. Wszyscy będą obcokrajowcami wypranymi z uczuć patriotycznych i duchowych korzeni. Więcej, na wiarę ojców i piosenki ludowe będziemy głusi jak pień. Tylko gałęzie zostaną. Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i dlatego Polska Rejtanem się położy, a do superpaństwa nie dopuści.

Będziemy budować prawdziwą wspólnotę w duchu chrześcijańskim, bo taką mamy misję – zapewnia marszałek. Przedmurze rozbudujemy tak, aż się stanie betonową ścianą dzielącą nas od Europy? Choć jestem ateistą, wierzę, że Pan Bóg do tego nie dopuści.

Prześlij komentarz

0 Komentarze