About Me

header ads

Zandberg: Za chwilę będzie płacz, czemu PiS wygrał wybory


- Koalicja od Sasa do Lasa znów się kłóci, tym razem o Kościół - stwierdził Adrian Zandberg, komentując dyskusję, która wywiązała się po wystąpieniu 3 maja Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego magazynu "Liberte", poprzedzającego wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim.

3 maja w krótkim wystąpieniu poprzedzającym wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim Leszek Jażdżewski powiedział m.in.: - Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu.

- Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków - dodał redaktor naczelny „Liberté”.

- Ale rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi – mówił Leszek Jażdżewski.

Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem. Potępił ją rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, "bardzo krytycznie" ocenił ją prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego. Także Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe odcięły się od wypowiedzi Jażdżewskiego. - Forma tego wystąpienia jest moim zdaniem nie do przyjęcia. O kryzysie w Kościele, który jest sprawą dużej wagi, nie należy mówić w sposób, który nie jest poważny i odpowiedni do okoliczności. Uważam, że forma tego wystąpienia nie była poważna - mówił Jan Grabiec, rzecznik PO.

"Koalicja od Sasa do Lasa znów się kłóci, tym razem o Kościół. Za chwilę będzie płacz, czemu PiS wygrał teoretycznie najtrudniejsze dla nich wybory" - napisał na Twitterze Adrian Zandberg z Partii Razem.

"Może czas zrozumieć, że zaganianie ludzi o sprzecznych poglądach do jednego bloku jest bez sensu?" - zauważył lewicowy polityk. "Gra na polaryzację służy tylko PiS" - dodał.

"Nasze stanowisko za świeckością państwa nie jest tajemnicą. Trudno, żebyśmy byli na jednej liście z konserwatywnymi klerykałami z PO" - zaznaczył Zandberg w jednym z komentarzy, zaznaczając, że "spór wokół wypowiedzi Jażdżewskiego jest szerszy niż tylko o stosunek do kleru".

Źródło - Rzeczpospolita

Prześlij komentarz

0 Komentarze