About Me

header ads

Złoto zawsze było najlepsza inwestycja w dobie kryzysów. Gospodarki całego świata skupują ten kruszec. Oczywiście w Polsce nie wystąpi kryzys który planowo ma w 2021 objąć większość świata. U nas inwestuje się w wartości duchowe.

W pierwszym kwartale 2019 roku Rosja kupiła rekordową ilość złota – przekazuje Światowa Rada Złota (WGC). Jak podkreślono, przez cztery miesiące Centralny Bank Rosji kupił 55,3 tony kruszcu, zwiększając rezerwy kraju do 2168,3 ton.

Według organizacji Rosja zamierza w ten sposób zmniejszyć zależność od amerykańskiego dolara w przypadku wprowadzenia nowych sankcji.

Jak poinformowano, inne banki centralne również nabywały bardzo duże ilości kruszcu. W pierwszym kwartale tego roku zakupiły łącznie 145,5 ton drogocennego metalu, bijąc tym samym rekord ostatnich sześciu lat.

Jak podkreśla Światowa Rada Złota, to o 68% więcej, niż w ciągu analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Największe zapasy złota zrobiły Banki Centralne Ekwadoru, Turcji, Kazachstanu, Kataru i Kolumbii. Tymczasem głównymi sprzedawcami są Uzbekistan, Mongolia i Tadżykistan.

Według danych rosyjskiego Banku Centralnego z początku kwietnia, wartość rosyjskich rezerw walut obcych i złota wyniosła 487,8 mld dolarów, co jest najwyższym ich poziomem na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Prześlij komentarz

0 Komentarze