About Me

header ads

„SZÓSTKA SCHETYNY”. CZYM SCHETYNA CHCE PRZYCIĄGNĄĆ WYBORCÓW?


– W następnych wyborach chcemy ponownie dotrzeć do wyborców – mówił Grzegorz Schetyna podczas forum programowego Koalicji Obywatelskiej. Lider PO przedstawił też „szóstkę Schetyny”, czyli kilka założeń programowych. A wśród nich m.in. wprowadzenie związków partnerskich i likwidację zakazu handlu w niedziele.
– To będzie zupełnie nowa polityka i nowa Polska – zapowiadał Grzegorz Schetyna podczas drugiego dnia forum programowego Koalicji Obywatelskiej.

– Nasza misja to pracować dla ludzi nawet kosztem politycznych sojuszy. Nie wystarczy być anty-PiS. Dlatego proponujemy Polakom koalicję i partnerstwo ludzi dobrej woli, którzy gotowi są ciężko pracować na rzecz obywateli, nie oczekując nic w zamian – dodał.

„Szóstka Schetyny”

Schetyna przedstawił też istotne kwestie, na których jego zdaniem szczególnie zależy Polakom. To tzw. szóstka Schetyny, czyli najważniejsze założenia programowe. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej, a lider PO omówił je w sobotnim przemówieniu.

– Po pierwsze wolność i demokracja. Jeśli komuś wydaje się, że to tylko oczekiwanie elit, to znaczy, że nie szanuje i nie docenia ludzi w Polsce. Polacy kochają wolność bez względu na status materialny i wykształcenie – stwierdził polityk.
Dalej Schetyna zapowiedział m.in. wprowadzenie głosowania przez internet i nawiązał do praw kobiet, które według niego muszą stać się oczywistością i codziennością, do której nie trzeba nikogo przekonywać.


Schetyna co prawda zapowiadał, że w kampanii wyborczej nie pojawi się m.in. temat związków partnerskich, ale w sobotę ogłosił, że… najwyższy czas je wprowadzić. – Przywrócimy i rozszerzymy program in vitro oraz wprowadzimy powszechny pełen kalendarz szczepień na najwyższym europejskim poziomie – wymieniał.

Szef PO zwrócił uwagę na „sypiącą się służbę zdrowia” i potwierdził, że projekt europejskiej ochrony zdrowia pozostaje w mocy. – Termin oczekiwania do specjalisty nie będzie dłuższy niż 21 dni. Oczekiwanie na SOR nie może trwać dłużej niż 60 minut – przekonywał.


– Ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto, dostaną dodatkowo premię za aktywność. Dochód na rękę tych, którzy zarabiają płacę minimalną, wzrośnie o ponad 600 zł – poinformował Schetyna.

Ponadto zapowiedział zniesienie zakazu handlu w niedziele. – Trzynastą emeryturę należy utrzymać na stałe i oderwać od kaprysów władzy – dodał.

W jego przemówieniu nie zabrakło też obietnicy podwyżek dla nauczycieli. Z jego słów wynikało, że mają oni uzyskać także „większą autonomię”.

a koniec Schetyna zajął się kwestią ekologii i ochrony środowiska. – W ciągu ośmiu lat zredukujemy zanieczyszczenie powietrza w Polsce do poziomu w pełni bezpiecznego dla zdrowia – wskazał.

Prześlij komentarz

0 Komentarze