About Me

header ads

Epokowa zmiana w służbie zdrowia, czy kiełbasa wyborcza?

Mamy epokową zmianę w służbie zdrowia – mówił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TVN24 - Reforma zdrowia idzie w bardzo właściwym kierunku, dlatego że potrafiliśmy w kilku obszarach skrócić kolejki, zapłacić za nadwykonania, usprzętowić szpitale i zaczynamy kształcenie lekarzy. 


Z jego słowami nie zgadza się Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektorka Szpitala Bielańskiego w Warszawie, która uważa, że kolejki w operacjach zaćmy i endoprotez zostały skrócone, ale tylko w tych dwóch obszarach, w pozostałych nic się nie zmieniło, a nawet jest dużo gorzej. 
Przypomnijmy, że ostatni raport NIK o sieci szpitali również wykazał, iż reforma w ochronie zdrowia się nie udała, gdyż sieć szpitali okazuje się jednak zbyt kosztowna.

Pomimo tego zaledwie wczoraj podczas spotkania z wojewodami, premier zapowiedział, że przygotowana została lista 200 karetek pogotowia, które trafią do szpitali na przełomie września i października.

Ze słowami Mateusza Morawieckiego nie zgadza się także Jerzy Owsiak, który na swoim Facebooku zapytał, czy w ogóle „Orkiestra” ma grać nadal? - Jako Prezes Fundacji WOŚP... mam kompletnie, o 180 stopni, inne zdanie niż Pan Premier. Moją opinię opieram na faktach, z którymi, jako Fundacja, która robi wszystko, by poprawić stan opieki zdrowotnej Polaków - i tych najmłodszych, i tych najstarszych - mamy do czynienia na co dzień. Ale może nie wiem o czymś, co może bardzo przekładać się na działanie Fundacji WOŚP, dlatego pytam Was, Polacy, mamy grać?


cytaty: TVN24, Termedia.pl, fp Jurek Owsiak.
Autor: Tomasz Siwiec

Prześlij komentarz

0 Komentarze