About Me

header ads

Gdy Czech zarobi 5 212 zł, musi zapłacić 750 zł na ZUS, Polaka ZUS i podatki wyniosą 1 860 zł.

W rządowej telewizji zobaczymy jak to dzielny premier Polski, spotyka się z harcerzami, z kombatantami, a nawet z najstarszą Polką, która właśnie skończyła 113 lat.
W tym wszystkim szkoda, że Premier nie spotkał się z ludźmi, którym według planu, już za 4 miesiące podwyższy drastycznie podatki, z ludźmi, którzy budują ten kraj po 10, a nawet 12 godzin dziennie.


Czy wiesz, że gdy samozatrudniony Czech, zarobi 5 212 zł, to musi zapłacić tylko 750 zł na czeski ZUS i zero podatku dochodowego? Reszta pieniędzy zostanie mu na życie.

Gdy samozatrudniony Polak zarobi 5 212 zł to na ZUS i podatki musi oddać 1 738 zł, a za 4 miesiące będzie musiał oddać 1 860 zł miesięcznie.

Co by się stało, gdyby premier Morawiecki spotkał się z kręgosłupem Polskiej gospodarki, czyli samozatrudnionymi?

Co premier Polski odpowiedziałby na następujące pytanie?

Dlaczego w Czechach płaci się od 5 212 zł tylko 750 zł ZUS i zero podatku, zaś w Polsce ZUS za 4 miesiące wyniesie 1 450 zł plus 17% podatku dochodowego?

Dlaczego w Czechach się da, a w Polsce się nie da?

Z drugiej strony stoi Wielka Brytania, do której uciekło milion Polaków. W Anglii kwota wolna od podatku wynosi 60 000 zł a kwota wolna od ZUS 40 000 zł.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, zamiast zająć się reformą systemu podatkowego, produkuje coraz nowsze programy socjalne, Polacy dalej zarabiają prawie najniżej w Europie.

Zamiast wreszcie pokazać prawdziwy obraz Polski, czyli masową emigrację oraz całe rodziny niszczone poprzez zaporowe podatki, w opłacanej przez Ciebie telewizji zobaczymy mało znaczące fakty.

Prześlij komentarz

0 Komentarze