About Me

header ads

Najnowsze pozdrowienia z Jemenu.

Arabia saudyjska prowadzi od kilku lat wojnę z Jemenem. Ciężko to jednak nazwać wojną. Słowo ludobójstwo lub holokaustu są chyba bardziej adekwatne do tego, co się tam dzieje.


Najgorsze w tej sytuacji jest milczenie wspólnoty międzynarodowej 🤔🤔
Ależ ze mnie idiota 😡 !! Przecież to ta sama Arabia saudyjska, która trzyma łapę na kurku od planetarnych zapasów ropy i gazu ! Że też nie pomyślałem o tym wcześniej 😡
No tak, teraz wszystko jasne. A skoro to ta sama Arabia saudyjska, która może podnieść nam cenę naszego cudownego nektaru, do naszych pięknych, wypucowanych, wyglancowanych i ciężko zarobionych bryk, bryczek i dyliżansów, to im, w imię wspólnych interesów, trzeba wybaczyć te małe, sporadyczne odstępstwa od humanitarnej, uregulowanej w konwencji genewskiej, wojny.

Skorumpowane i skrępowane umowami rządy, same nie kiwną palcem w tej sprawie. Stany Zjednoczone, Francja, Belgia, Niemcy są regularnymi dostawcami broni dla Arabii saudyjskiej, więc niewiele mogą zrobić. Zerwanie kontraktów, to miliardowe straty i ogromny wzrost bezrobocia, więc muszą robić dobrą minę do bardzo, bardzo złej gry.
Bez nacisku opinii publicznej nie mają argumentów.

Znieczulica to stan przejściowy. Mija, gdy samemu doświadcza się tych samych doznań.

Autor: Jan Przewodnik

Prześlij komentarz

0 Komentarze