About Me

header ads

Pilot kapitan Tadeusz Wrona zwolniony z LOT. O jego zasługach mówił cały świat

Słynny kapitan Tadeusz Wrona został zwolniony przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Jak możemy przeczytać na TVN24, pilot otrzymał wypowiedzenie pierwszego dnia, gdy wrócił ze zwolnienia lekarskiego po zabiegu na sercu. Sprawa trafi do sądu. Dalsza część artykułu poniżej.

Legenda polskiego lotnictwa, kapitan Tadeusz Wrona zwolniony przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Jak donosi TVN24.pl, pilot, który w PLL LOT pracował od 1981 r. 15 lipca otrzymał wypowiedzenie. Stało się to dzień po tym, gdy wrócił ze zwolnienia lekarskiego po zabiegu na sercu. Sprawa trafi do sądu, gdyż spółka uchyla się od zapłaty pełnego wynagrodzenia za trzy miesiące wypowiedzenia pilota.

PLL LOT jako powód zwolnienia pilota podaje jego wiek. "Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego piloci po osiągnięciu określonego wieku mają zakaz uczestniczenia w zarobkowym transporcie lotniczym. Przepisy nie pozwalają osobom powyżej 65. roku życia na pełnienie funkcji pilota statku powietrznego" – wyjaśnił rzecznik LOT, Michał Czarnicki w odpowiedzi na pytanie TVN24.pl

Kapitan Tadeusz Wrona wsławił się awaryjnym, bezpiecznym lądowaniem Boeinga 767 bez wysuniętego podwozia.
O wydarzeniu z 1 listopada ubiegłego roku mówiło się nie tylko w Polsce, ale i w serwisach informacyjnych na całym świecie.

Prześlij komentarz

0 Komentarze