About Me

header ads

PIS Z KOŚCIOŁEM ORGANIZOWAŁ POMOC DLA SYRII - DARY PRZEZ ROK NIE DOTARŁY DO DZIECI W ALEPPO

Dary, które minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa zobowiązała się dostarczyć dzieciom z ogarniętej wojną Syrii, niszczały schowane w Sycowie.

Nie trafiły do dzieci w Aleppo. Przez rok leżały wrzucone do pomieszczenia nad salą gimnastyczną w Sycowie. Gdy lokalni dziennikarze z Gazety Sycowskiej wpadli na trop przekrętu dary zabrano i przeniesiono gdzieś do pomieszczeń w kościele...

Tak wygląda ogłaszana z fajerwerkami pomoc PiS dzieciom z Syrii.

Dzisiaj Beata Kempa zastrasza każdego dziennikarza chcącego pisać o akcji "Tornister dla Aleppo” nad którą sprawowała patronat.

OSZUKANO polskie dzieci, które w szkołach brały udział w akcji! OSZUKANO dzieci w Syrii, które od roku czekają na pomoc!

To, że dary nie trafiły do potrzebujących nie przeszkodziło przedstawicielom kościoła i polityków PiS zorganizować hucznego symbolicznego "przekazania darów dzieciom z Aleppo" na terenie jednego z kościołów. Podczas rekolekcji przed Wielkanocą symbolicznie przekazano dzieciom z Aleppo pięć plecaków. W tym wydarzeniu udział wzięła minister Beata Kempa i ksiądz Adam Mikulski.

Mieszkańcy Sycowa są zbulwersowani i mówią, że czują się oszukani przez Kempę i księży.
Rok temu organizatorzy zachęcali przedszkola, szkoły podstawowe i średnie z terenu gminy Syców do udziału w tej akcji. Zadaniem klas było przygotowanie tornistra z przyborami szkolnymi. Dzieci z Sycowa bardzo angażowały się w akcję, której patronem honorowym była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i członek Rady Ministrów Beata Kempa, wówczas już minister ds. pomocy humanitarnej.

Niestety wszyscy zostali oszukani i okłamani.

Prześlij komentarz

0 Komentarze