About Me

header ads

PROBOSZCZ NIE POZWOLIŁ ZESPOŁOWI BIG CYC ZAGRAĆ W MIEŚCIE

Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o odwołanym koncercie jego zespołu. Wpływ na taką decyzję miał mieć miejscowy proboszcz.

"Polska pod rządami PiS już nie jest państwem laickim. Big Cyc miał zagrać w pewnym mieście. Chcieli tego organizatorzy i mieszkańcy. Miejscowy proboszcz, gdy się o tym dowiedział oznajmił, że nie odprawi mszy. Po tym szantażu wyrzucono nas z programu. Dawniej, za PRL blokowali nas czerwoni partyjniacy i funkcjonariusze komunistycznej bezpieki. Dziś w tę rolę wciela się ksiądz proboszcz " - napisał Skiba na Facebooku.


- Nie odprawi mszy przed koncertem? - zareagowała zdziwiona jedna z internautek.

- Oj nie znasz ty Polski prowincjonalnej! Nie znasz! W wielu polskich miastach jest taki zwyczaj, że imprezy plenerowe typu święto miasta, gminy czy wsi zaczynają się mszą świętą. Potem włodarze miasta idą chlać z proboszczem, a ludność bawi się na festynie przy dźwiękach zespołów. Msza święta jest częścią tej imprezy - odpowiedzał Skiba.

- We Włocławku, nie chcą wydać pozwolenia na otwarcie sklepu monopolowego, bo w pobliżu jest kapliczka, to jest proszę państwa koniec normalnego świata! - skomentowała internautka Wioletta.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych: Kościół katolicki źródłem nienawiści w Polsce. Jedną z metod podsycania nienawiści jest dehumanizacja. Najczęściej za jej przykład podaje się propagandę w Trzeciej Rzeszy, gdzie taką retorykę stosowano względem Słowian i Żydów. W Polsce najmocniej wykorzystuje ją obecnie Kościół Katolicki.

Prześlij komentarz

0 Komentarze