About Me

header ads

Rząd potwierdził, Polacy z emigracji nie będą mogli wrócić do Polski na emeryturę.

Obecny rząd Polski, przez 4 lata rządzenia, potwierdził, że nie zamierza, obniżać podatków sprawiedliwie i równomiernie dla wszystkich.
Zamiast obniżać podatki równomiernie, rząd Polski, wdraża coraz nowsze programy socjalne, na które, są przeznaczane pieniądze z podatków ściąganych z wypłat pracujących Polaków, a także emerytów.

Co prawda, rząd obniżył wiek emerytalny, ale w przyszłości wiek emerytalny i tak zostanie podniesiony.

Prawdą też jest przyznanie trzynastej emerytury, każdemu emerytowi, lecz gdyby obniżono podatki, to emeryci otrzymaliby więcej pieniędzy niż z trzynastej emerytury – emeryci w Polsce, nie potrzebują jałmużny w postaci trzynastej emerytury, przecież wystarczy, że państwo przestanie odciągać, tak dużo podatku z comiesięcznej emerytury.

Powyższe zmiany, mogą zablokować obniżenie podatków dla wszystkich, na dziesięciolecia.

Wielu Polaków, będzie wolało pojechać na emeryturę, na przykład tam, gdzie podatki są niższe, ceny takie same jak w Polsce, a słońce jest cały rok.

Jeżeli marzysz, że kiedyś wrócisz do Polski z piękną i wypracowaną emeryturą za granicy – to możesz się nieźle zdziwić!

Wszystko za sprawą obecnie istniejącego prawa w Polsce, które odbiera każdemu emerytowi nawet temu biednemu emerytowi około 25% emerytury.

O sprawie informowałem wcześniej – i w „nadziei” czekałem, że coś się zmieni w Polsce, ale już wiadomo, że nic się nie zmieni albo zmieni się bardzo mało!

Sytuacja jest poważna, bo większość Polaków nawet nie zdaje sobie sprawy i żyje w świadomości, że gdy już otrzymają swoją wypracowaną emeryturę w wysokości 1,000 EURO miesięcznie, to przyjadą do Polski i będą mogli żyć za całe 1,000 EURO miesięcznie, rozkoszując się życiem.

Jednak prawda jest zupełnie inna, wręcz brutalna!

Co się dzieje?

Ano to, że w wielu krajach emeryci otrzymujący co miesiąc np. £1000 emerytury nie muszą płacić od tego żadnego podatku ani ubezpieczenia!

Niestety w Polsce jest inaczej. W Polsce każdemu emerytowi odbiera się znaczną część pieniędzy, nawet gdy emeryt jest bardzo ubogi, wręcz ledwo utrzymuje się i może prawie przeżyć za swoją ciężko wypracowaną emeryturę.

W Polsce każdy emeryt musi oddać ze swojej emerytury co najmniej 18% podatku oraz 9% ubezpieczenia.

Np. w UK, jak i innych krajach emeryt nie płaci na emeryturze żadnego ubezpieczenia, a podatek np. w UK, jest pobierany dopiero, jeżeli emerytura wynosi powyżej £12,500.

Czyli jeżeli wrócisz do Polski, musisz przygotować się na to, że polskie aparaty państwowe zabiorą Ci część Twojej emerytury! Np. w Anglii nie zabiorą Ci nic na żadne ubezpieczenie! A podatek wezmą, dopiero gdy emerytury będziesz mieć więcej niż £12,500.

Dodatkowo przypominam, że w Polsce nie ma prawie leków za darmo, dodatkowych benefitów do emerytury prawie nie ma, a za lekarzy dodatkowo trzeba płacić.

Polacy za granicy, bardzo chętnie przyjechaliby do Polski na emeryturę, ale nie przyjadą, ponieważ podatki i ubezpieczenia uszczuplą ich emeryturę znacząco, dużo Polaków chce przyjechać na emeryturę do Polski, bo to przecież Polska, ale niestety podatki są, jakie są – jeżeli Polska obniżyłaby podatki, dzisiejsza wiadomość nie byłaby złą wiadomością a dobrą wiadomością – ale co tu mówić, w Polsce raczej nie obniżą podatków, bo w Polsce rządzi rząd socjalistów, etatystów i partyjnych funkcjonariuszy.

Bardzo proszę, o udostępnianie tego artykułu gdzie się da, aby jak najwięcej Polaków mogło zaplanować sobie życie.

Źródło:DobryRuch

Prześlij komentarz

0 Komentarze