About Me

header ads

SKANDAL PEDOFILSKI. KOŚCIÓŁ: WINNE SĄ DZIECI.

Jak donosi portal OKO.press, ksiądz skazany za napaść seksualną jest proboszczem na Warmii, a trzej kolejni warmińscy arcybiskupi ukrywali przed Watykanem, że ks. Roman Kramek został skazany w USA za napaść seksualną na 17-latkę. Policji zeznał, że „odbył stosunek jako metodę terapeutyczną, by pomóc dziewczynie zapomnieć” o wcześniejszym gwałcie. Po deportacji do Polski pracował z młodzieżą, a od 2009 r. ma parafię.
Fot. Piotr Tumidajski/FORUM
„Benedykt XVI w 2010 r. przeprosił wiernych za liczne przypadki pedofilii, których na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat dopuścili się księża od Australii po Argentynę. A jednak rozliczenie się z pedofilią i wypracowanie skutecznych procedur przeciwdziałania jej w przyszłości będzie jednym z największych wyzwań dla nowego papieża.” – powiedział w 2013 Jacek Pawlicki (Jak kościół katolicki na świecie radzi sobie z aferami pedofilskimi, „Newsweek Polska” 9/2013, s. 32.) – Choć ponad dekadę temu Jan Paweł II przeprosił świat za Świętą Inkwizycję, zabrakło mu przekonania (i być może odwagi), by przeprosić za pedofilię. Tymczasem od drugiej połowy lat 90. amerykańska i europejska prasa coraz częściej donosiły o przypadkach pedofilii i to także na szczytach kościelnej władzy. – dodał publicysta.
Zdaniem polityczki Joanny Kluzik-Rostkowskiej „Mówienie o pedofilii w Kościele katolickim nie jest działaniem przeciwko Kościołowi, tylko w obronie dzieci!!! Zaś sprowadzanie dramatu do „ataku na Kościół” czyni ofiary mniej ważnymi niż wizerunek Kościoła.” (źródło: Aleksandra Pawlicka, Arcywpadka, „Newsweek”, 42/2013, s. 16.)
Jak tymczasem do sprawy pedofilii odnosi się polski Kościół katolicki? – Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga. – powiedział abp Józef Michalik.

Prześlij komentarz

0 Komentarze