About Me

header ads

“Ty Volkdojczko” takie kartki otrzymywała prezes Sądu Najwyższego.

Inicjatorem akcji wysyłania kartek do prezes Sądu Najwyższego prof. z dużym prawdopodobieństwem był sędzia Konrad Wytrykowski, członek Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Miał wymyślić akcję wysyłania pocztówek z wulgarnymi napisami nękającymi Małgorzatę Gersdorf. Sędzia Wytrykowski zaprzecza temu.Jak twierdzi Onet, sędzia Konrad Wytrykowski, miał zainicjować akcję wysyłania pocztówek do prezes Małgorzaty Gersdorf. Miał to zrobić w zamkniętej grupie o nazwie “Kasta” na komunikatorze WhatsApp. Grupa skupiała sędziów popierających tzw. dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości. Publikujemy jedna z takich kartek.

“Ty Ty Volkdojczko !! Przydupasko szwabska !! Skarżyć się i prosić o pomoc największych wrogów Polski. to Hańba i brak godności. Ale ty suko nie wiesz co to jest godność. Życzę ci targowiczanko brudna abyś miał wypadek i resztę marnego życia spędziła ślepa na wózku inwalidzkim.

Wytrykowski dobrze zna się także z Łukaszem Piebiakiem, prawą ręką Ziobry i byłym już wiceszefem resortu sprawiedliwości, który stracił stanowisko w wyniku ujawnienia skandalu z kampanią nienawiści wymierzoną w sędziów. Obaj jeszcze do niedawna działali w stowarzyszeniu Iustitia, krytycznym wobec pisowskich reform w sądownictwie. 
We wrześniu 2018 r. Wytrykowski awansował do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która – w założeniu – ma oceniać standardy zawodowe i etyczne sędziów z całej Polski.

Prześlij komentarz

0 Komentarze