About Me

header ads

Cysterny wstydu PO-PSL ruszają w Polskę.W środę na przejściu granicznym w Świecku premier Mateusz Morawiecki i szef kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński zainaugurowali akcję „cysterny wstydu PO-PSL”. W Polskę wyruszają cysterny oklejone logo PO i PSL, a także zdjęciami Grzegorza Schetyny i Władysława Kosiniaka-Kamysza.Akcja ma na celu uświadomienie Polakom, co można byłoby sfinansować, gdyby budżet państwa nie stracił milionów złotych na zaniedbaniach poprzedniego rządu w walce z tzw. szarą strefą. Przed 2015 rokiem do Polski wjeżdżało ok. 600 cystern dziennie, dziś to już tylko ok. 150 ciężarówek.

Oklejone ciężarówki ruszają w Polskę, odwiedzą wszystkie województwa. Mają parkować m.in. przed przywróconymi przez PiS posterunkami policji.

Akcja ma pokazać skąd pochodzi finansowanie programów społecznych i zobrazować straty, które ponosił budżet państwa na nieszczelnym systemie podatkowym w latach 2007-2015.

Wicerzecznik PiS podkreśla, że cysterny zostały wynajęte przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość na zasadach komercyjnych od prywatnej firmy.

Krótki komunikat w sprawie "cystern wstydu" wydał także PKN Orlen: "W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi doniesieniami o zamieszczaniu na naszych cysternach treści niezwiązanych z działalnością biznesową, informujemy, że nie jesteśmy w żaden sposób związani z tą akcją, a wspomniane cysterny nie należą do naszej firmy".

Prześlij komentarz

0 Komentarze