About Me

header ads

KACZYŃSKI NA TEMAT RODZINY

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił w czasie dzisiejszej konwencji swojej partii w Lublinie na temat rodziny.

– Uważamy rodzinę za komórkę społeczną o fundamentalnym znaczeniu. Jeden mężczyzna w stałym związku z kobietą i ich dzieci – to jest rodzina – deklarował Kaczyński w Lublinie.

– Czyli już społeczne wykluczenie dotyka rozwodników, matki samotnie wychowujące dzieci, małżeństwa bezdzietne? W stałym związku powiada Prezes. A rozwodnik Kurski przewodzi TVP – komentuje były ksiądz Łukasz Kachnowicz.

– Wychodzi na to, że według stryjka Marta Kaczyńska-Smuniewska-Dubieniecka-Zielińska nie tworzy rodziny – zauważa Szymon Komorowski (Opozycja Obywatelska).

Marek Szolc (prawnik, radny Warszawy): Czy ja dobrze rozumiem, że według PiS i Kaczyńskiego jedyną formą rodziny jest kobieta i mężczyzna z dziećmi? Pal sześć, przyjmuję do wiadomości ich nieokiełznaną homofobię, ale żeby tak poniżać samotne matki i ojców? Pary, które nie mogą mieć dzieci? Partia pogardy. Ohydne.

Krzysztof Luft (rzecznik rządu Jerzego Buzka): Panie Prezesie Kaczyński, miał Pan całe życie, żeby realizować model rodziny: jeden mężczyzna, jedna kobieta w stałym związku i ich dzieci. Nie skorzystał Pan z tej okazji – to niech się Pan teraz nie wygłupia i nie poucza innych.

Prześlij komentarz

0 Komentarze