About Me

header ads

Ponury żart marszałka Karczewskiego na rozpoczęcie roku szkolnego.

„Myślę, że młodzież jest zadowolona, że idzie do szkoły” – tymi słowami rozpoczął rozmowę Stanisław Karczewski (marszałek), który był dziś gościem w Porannej rozmowie w RMF FM — dodał także „że wszyscy się cieszą, że wreszcie pójdą do szkoły”.
Jakie nastroje panują wśród uczniów oraz nauczycieli podczas rozpoczęcia roku szkolnego, możemy wyobrazić, przypominając sobie czasy, kiedy każdy z nas po wakacyjnym odpoczynku zmuszony był wrócić do nauki.
Jednak słowa marszałka w tym przypadku nie brzmią zbyt zabawnie, ponieważ warto przypomnieć, że wskutek reformy szkolnictwa tysiące uczniów nie dostało się na wybrany przez siebie kierunek.
W samym Krakowie jest to liczba ok. 2.5 tysiąca uczniów, w Gdańsku 1200, a w Szczecinie ponad 900. W kolejnych miejscowościach jest podobnie.

Dlatego w tym przypadku, wspomniane zadowolenie uczniów faktycznie może mieć miejsce, jednak nie z radości rozpoczynającej się nauki, ale raczej jako oddech ulgi, że pomimo tzw. „deformie edukacji” autorstwa PiS, w ogóle udało im się gdziekolwiek zahaczyć.


Autor: Tomasz Siwiec

Prześlij komentarz

0 Komentarze