About Me

header ads

DYMANIA "STARUCHÓW" CIĄG DALSZY

Mam nadzieję, że przynajmniej emeryci i renciści przeczytają ten tekst z uwagą i wezmą sobie do serca (na serio) to, co z niego wynika.

Znamy już wskaźnik waloryzacji emerytur i rent od 1 marca 2020 roku, Wyniesie on 103, 56%, czyli o 3,56% brutto wzrosną emerytury i renty - z tym że nie niżej niż 70 zł brutto
dla emerytów i rencistów ( z tytułu całkowitej niezdolności do pracy- dawna II gr. inwalidztwa), którzy na koniec lutego maja świadczenia w wysokości nie wyższej niż 1966, 29 zł brutto
PISOWSKA PROPAGANDA GRZMI
Rząd planował wskaźnik waloryzacji tylko 102, 94%, a "daje" aż 103, 56%.
Na wskaźnik waloryzacyjny składają się wskaźnik inflacji liczony dla gospodarstw emerytów i rencistów oraz 20% wskaźnika wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej
Prezes GUS komunikatem z 15.01.2020 r. ogłosił, że wskaźnik inflacji dla gospodarstw emerytów i rencistów wyniósł 2,6%, plus do tego 0,96% (z tyt., 20% wskaźnika wzrostu płac  - 4,8%), co daje wsk. waloryzacyjny 3,56%
UWAGA, UWAGA !!! 
Już teraz WSKAŹNIK INFLACJI wynosi 4,4 %, a będzie jeszcze rósł ( i to ostro). Co z tego wynika ? Ano to, że już w styczniu i lutym emeryci żyją poniżej realnego wzrostu kosztów utrzymania w gospodarstwach domowych, a przyjdzie im żyć tak jeszcze do końca lutego 2021 roku (uwzględniając nawet tylko te gusowskie oficjalnie podawane dane - a które jak wiemy od lat, są tylko ściemą, w aspekcie realnego wzrostu kosztów utrzymania !!!)
A WALORYZACJA EMERYTUR i RENT - ZAPAMIĘTAJCIE WRESZCIE wszelkie pismaki i telewizornie - to nie jest "PODWYŻKA" świadczeń emerytalno-rentowych lecz mechanizm mający z założenia i w zgodzie z prawem doprowadzać do urealniAnia wartości emerytury / renty w związku z wzrostem kosztów utrzymania !!!


Każdy, kto robił zakupy w 2019 roku i robi je nadal ( i podkreślmy, że żyć będziemy nie w roku 2019 i 2018, ale w roku 2020 i 2 miesiące w roku 2021 oraz, że 2 miesiące przed waloryzacją już przeżyliśmy,) oraz kto opłaca wszelkie media i inne usługi - te podstawowe - w swoim gospodarstwie domowym wie doskonale, że ta 2,6 -procentowa inflacja zwiększona o 0,96% (z tyt. wzrostu płac w gospodarce) dające w sumie 3,56% jest niczym innym jak właśnie "DYMANIEM STARUCHÓW", systematycznie wprowadzających ich w pobliże cmentarzy  Ktoś powie - nie wszystkich ! Owszem, ale ich większość !!

Na swoim przykładzie widzę, że już tak mniej więcej od drugiego półrocza ubiegłego roku za ten sam wsad do takiego samego kosza zakupów zacząłem płacić nie o 3,56% % więcej, ale w granicach 20-25%... w aptece za te same i w takiej samej ilości leki też, bo co najmniej 25-35% .
Dochodzi wzrost mediów (prąd, woda, ścieki, ogrzewanie, śmieci i inne) oraz wszelkich innych rzeczy niezbędnych do funkcjonowania (komunikacja itp)
CZYTAM i SŁYSZĘ w różnych w mediach, takie mniej więcej DYRDYMAŁY...
"Dzięki waloryzacji emerytur i rent kwota świadczeń jest co roku podnoszona o tyle, ile trzeba do wyrównania jej do aktualnego poziomu cen."
CZYŻBY ???
NIE WYGŁASZAJCIE takich bredni i nie dołączajcie do chóru polityków partii rządzącej oraz ich reżimowej TVPiS !!!.

A Wy, emeryci, otrząśnijcie się wreszcie, pójdźcie wreszcie po rozum do głowy, a nie do TVPiS, nie dajcie się ogłupiać - bo przecież odczuwacie już na własnej skórze, widzicie po Waszych portfelach, że to co głoszą Wam politycy PiS, na czele z Kaczyńskim, Morawieckim (największym premierem kłamcą, przynajmniej w ciągu ostatnich 30 lat), A. Dudą - to WIELKA ŚCIEMA  albo jak wolicie, ROBIENIE WAM WODY Z MÓZGU ! .
MACIE SZANSĘ pokazać, że zmądrzeliście już 10 maja 2020 roku idąc do lokali wyborczych oraz w powtórce 24 maja głosując na innego kandydata na prezydenta niż na Andrzeja Dudę !!!
Musicie mi przyznać rację, ze ten ochłap w postaci tzw. trzynastej emerytury, nie zrekompensuje Wam kosztów utrzymania nawet w cząstce, jakie już ponosicie i jeszcze poniesiecie choćby do marca roku 2021., w związku z wzrostem cen, podczas gdy już na wstępie zostaliście oszukani, ba zrobieni w BAMBUKO, bo wbrew uregulowaniom prawnym ustalono Wam wzrost emerytur poniżej inflacji!!

Autor:
Henryk Ćwiacz

#Obywatele #MyObywatele #SpołeczeństwoObywatelskie #NGO #WolneMedia #wieszwięcej #wieszwiecej #portalobywatelski #emeryci #dobrazmiana #13emerytura #emeryturaplus

Prześlij komentarz

0 Komentarze