About Me

header ads

Europosłowie opozycji przeciwko Polsce.

Relacjonując debatę na temat praworządności w Polsce Wiadomości TVP poinformowały (poza innymi kłamstwami), że posłowie polskiej opozycji wzbudzili oburzenie swoją postawą "szkalowania" Polski na arenie międzynarodowej. Z tonu informacji wynikało, że powszechny. Przedstawiono tę debatę jako dowód na to - uwaga! - że "w starciu z obłudą europejskich elit, polski rząd zyskuje sojuszników w Europie". Jest to całkowite i oburzające kłamstwo! Mało tego, jako przykład tego sojusznika podano niemieckiego europosła Maximiliana Kraha i jego wypowiedź wspierającą polski rząd. Nie wspomniano, że Krah jest posłem z ramienia partii Alternatywa dla Niemiec, określanej jako narodowo-konserwatywnej, czyli po prostu neo-faszystowskiej, która domaga się likwidacji Unii Europejskiej i zamknięcia granic przed imigracją. Prawicowe portale piszą o nim dziś w superlatywach. Jednocześnie Wiadomości TVP twierdzą uparcie, że mowa o ewentualnym Polexicie to strachy na lachy wykorzystywane przez "totalną opozycję" jako straszak wyborczy.

Nawet nie będę relacjonował pozostałych kłamstw przedstawionych w tym samym felietonie, choć co zdanie to kwiat. Wierzyć się nie chce, że można tak kłamać. A jednak to się dzieje. Uderzyło mnie jednak coś innego jeszcze. Otóż niesamowite jest to, że program informacyjny, który funkcjonuje z publicznych pieniędzy, prezentuje większe zaufanie wobec opinii jednego niemieckiego neo-faszysty, niż wobec polskich posłów, którzy zostali przecież wybrani głosami setek tysięcy, czy milionów Polaków, także przecież składkowiczów tej telewizji, a którzy prezentują krytyczne zdanie wobec działań własnego rządu. Pokazuje to moim zdaniem, że neo-faszyzm, albo jak kto woli narodowy-konserwatyzm, jest w gruncie rzeczy niezwykle kosmopolityczny, a neofaszyści stanowią międzynarodówkę wrogą własnym społeczeństwom.

W tym samym wydaniu Wiadomości pokazano jeszcze felieton straszący "homo-lobby", które chce dzieci, ogłoszono sukces CBA w udowodnieniu winy Kwaśniewskich, nie wspominając, że CBA nie sformułowało aktu oskarżenia wobec tych ludzi i bezprawnie opublikowało nagrania z podsłuchu telefonów tych osób, oraz poinformowano, że 'totalnej opozycji" nie udalo się zablokować trzynastej emerytury, którą Polakom chce wypłacić PiS.

Autor:
Rafał Betlejewski
mediumpubliczne.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze