About Me

header ads

STREFA WOLNA OD PLASTIKU - REWOLUCJA W WAŁBRZYCHU

Foto: Profil Romana Szełemej na Facebooku.
Fantastyczna wiadomość z Wałbrzycha! Tamtejsi radni przyjęli bardzo ważną uchwałę. Dzięki niej Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce wprowadzi:

  • Od 1 września ZAKAZ SPRZEDAŻY I UDOSTĘPNIANIA klientom plastikowych torebek W CAŁYM MIEŚCIE. Zakaz dotyczy wszystkich toreb bez względu na grubość.
  • Od 21 marca zakaz posiadania, przynoszenia, używania i sprzedaży jednorazowego plastiku w miejskich obiektach (np. w szkołach, urzędach i na basenach) oraz na i imprezach organizowanych przez miasto.
  • Zakaz obejmuje m.in. plastikowe butelki, sztućce, talerze, słomki, mieszadełka, patyczki do balonów i torby na zakupy.
  • Od 21 marca zakaz wydawania w tych samych miejscach żywności i napojów - niepakowanych fabrycznie na wynos - w plastiku jednorazowego użytku.

- Wiemy, że nie jest to łatwe zadanie, ale musimy wprowadzić radykalne kroki - tak o zakazie sprzedaży reklamówek mówi prezydent Roman Szełemej na oficjalnej stronie Wałbrzycha. - TO SKLEPY WIELOPOWIERZCHNIOWE I INNE POWINNY SIĘ DOSTOSOWAĆ DO SYTUACJI, bo tu chodzo o ludzkie zdrowie i życie wałbrzyszan. Będziemy pouczać, edukować, a dopiero później stosować kary w postaci grzywny.

Miejskie obiekty, w któych 21 marca wejdzie zakaz, zyskają oznaczenia informujące o "strefie wolnej od plastiku".

W obu przypadkach za złamanie nowych przepisów grozi grzywna do 500 zł. Uchwała wejdzie w życie po przyjęciu przez wojewodę. Chyba, że...

Autor:
Szymon Bujalski
https://www.facebook.com/SzymonBujalskiDziennikarz/

Prześlij komentarz

0 Komentarze