About Me

header ads

Jak długo chcecie siedzieć w domach?

Premier hucznie ogłosił „Stan epidemii”.
Jak długo chcecie siedzieć w domach?
Jak długo chcecie mieć zakaz chodzenia do restauracji, kina, teatru? Miesiąc? Pół roku? Rok?
Jak długo chcecie się bać spotkać z bliskimi, żeby ich nie narazić na niebezpieczeństwo?
Jak długo chcecie unikać ludzi traktując wszystkich jak potencjalnie zakażonych?
Od tygodnia apeluję do rządu o natychmiastowe wprowadzenie stanu wyjątkowego i obowiązkowej, trzytygodniowej kwarantanny dla wszystkich.

Chciałbym wreszcie móc spotkać się z rodziną i przyjaciółmi.
Chciałbym móc iść do restauracji, pójść na randkę, do teatru. Chciałbym żyć normalnie. Nie mam takiej możliwości i nie jestem na to zły. Rozumiem sytuację w pełni.
Złość mnie ogarnia wtedy, gdy rządzący odgrywają spektakl.
Scena po scenie. Zamiast już tydzień temu wprowadzić stan wyjątkowy i zarządzić kwarantannę dla wszystkich, żeby uciąć w zarodku szerzącą się epidemię, ratując tym samym firmy, miejsca pracy, ale najważniejsze - zdrowie i życie Polaków - grillują nas, podpiekają, podduszają w kotle na wolnym ogniu.

Najpierw „stan zagrożenia epidemicznego”, teraz „stan epidemii”. Wiadomo, że na końcu jest „stan wyjątkowy”, ale przeciągają, czekają... bo wybory, bo #Duda2020
Pan Kaczyński ogłosił właśnie: „Wybory w maju się odbędą!”.
To pokazuje ile dla tego człowieka znaczą ludzie. Nic nie znaczą. Liczy się tylko władza i głosy wyborców. To nic, że chorych wyborców, zakażonych i zakażających innych, najważniejsza jest wygrana.

Panie Prezydencie, czy Pan nie ma ani grama wstydu? Nie ma Pan sumienia? I naprawdę uważa Pan, że te wybory w takich warunkach powinny się odbyć? Do maja liczba chorych będzie szła w dziesiątki tysięcy.

Czas mija, ludzie są odcięci od bliskich. Nie pracują. Zakażonych jest coraz więcej. Codziennie kilkadziesiąt nowych przypadków, kolejne zgony i propaganda: „27 latka zmarła bezpośrednio na sepsę nie koronawirusa”. Gdzie ja żyję?


Każdy, kto umiera na COVID19 ma sepsę. Wedle obszernych badań naukowców z Chin, które zostały opublikowane w „The Lancet”, 100% osób umierających na koronawirusa miało sepsę. Pan Minister o tym nie wiedział? Panie Ministrze, służę danymi.
Wiem, że w mediach lepiej brzmi, że „27 latka zmarła na sepsę nie z powodu epidemii”, ale oprócz propagandy telewizyjnej jest jeszcze na szczęście internet, są badania w języku angielskim. Można zweryfikować.

Wszystko sączy się jak ropiejąca rana. Opatrzyć mogą ją dziś tylko władze. Minister Zdrowia, Prezydent, Premier, Główny Inspektor Sanitarny. Niestety zamiast ranę opatrzyć, zanim wda się gangrena, przyglądają się i czekają myśląc o własnym interesie politycznym.
Nie ma wątpliwości, że jeżeli epidemia będzie nadal przeciągana, a priorytetem będą wygrane wybory Pana Dudy, małe przedsiębiorstwa upadną, a duże firmy masowo będą zwalniały pracowników. Rząd nie da ludziom niezbędnego minimum do przeżycia, czyli 2 - 2,5 tys zł. Nikt nie udźwignie tego finansowo. Wtedy rzeczywiście będziemy świadkami ludzkich dramatów.
Lekarze i pielęgniarki wykończą się w szpitalach od ilości chorych i natłoku pracy. We Włoszech lekarze już muszą wybierać kogo ratować, kogo nie. Teraz okazało się, że Hiszpania robi „castingi” na życie. Tam jak informuje radio TOK FM, jednym z kryteriów decyzji o leczeniu zakażonego jest „przydatność społeczna człowieka”. Do takiego etapu doszła nasza cywilizacja. „Przydatność społeczna...”....I to samo czeka Polskę za kilka tygodni, jeżeli nie wymusimy już teraz na władzy konkretnych działań.
Nie musi tak być.

Obywatele i ludzie mediów proszą, apelują, żądają, żeby nie przeciągać tego cyrku, żeby nie czekać na kolejne zachorowania i zgony. Żeby nie wykańczać firm i pracowników „dobrowolną” kwarantanną, bo ona niewiele daje. Jedni się stosują, inni nie. Apelują o wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny.
Szerzą się demagogia i teorie spiskowe, że epidemii nie ma, że została wymyślona. Coraz więcej ludzi zaczyna w to wierzyć. Jak wiadomo ludzie mają potrzebę religii i powstaje właśnie nowa religia.

Jeśli teraz nie wprowadzimy zakazu wychodzenia z domów, później i tak trzeba będzie ten zakaz wprowadzić, ale w domach utkniemy tak jak Włosi i Chińczycy. Nie na trzy tygodnie, a na długie miesiące.

O to chodzi Panu Prezydentowi? O wygranie wyborów, a później zamknięcie ludzi w mieszkaniach na całe lato?

Należy wszystko uciąć w zalążku i zmusić obywateli, szczególnie tych nieodpowiedzialnych do pozostania w domach już teraz.

Rząd czeka na pełne tabelki w excelu wypełnione chorymi i zmarłymi?
Miliony Polaków, którzy teraz zostali w domach z powodu dobrowolnej kwarantanny, za chwilę będą musieli zacząć pracować. Teraz chodzenie po ulicy i kontakt z ludźmi jest dużo bardziej niebezpieczny, niż 2 tygodnie temu, za 2 tygodnie będzie jeszcze niebezpieczniej. Co dalej?
W tej trudnej sytuacji myślę też o starszych ludziach, którzy zostali pomocy, bez możliwości porozmawiania z kimkolwiek. Oni nie mają instagrama i facebooka.
Zwracam się do Polaków, żebyście oznaczali wszędzie w komentarzach i postach Ministerstwo Zdrowia, Prezydenta Dudę, Premiera Morawieckiego, Prawo i Sprawiedliwość i abyście domagali się od nich wprowadzenia #ObowiązkowaKwarantanna #StanWyjątkowy
To w interesie nas wszystkich. Nie czekajmy do momentu, w którym będziemy bezradni. Nie chcę spędzić całego lata w domu.

Co z wakacjami, z koncertami? Z weselami? Wiecie, że jeżeli nie wymusimy teraz na Prezydencie reakcji, wesel w tym roku nie będzie?
Przecież to nie jest tak, że do maja epidemia zniknie. Jeśli rząd teraz nic nie zrobi, do maja ona się dopiero rozkręci.

Zobaczcie film, rozmawiajcie o tym ze znajomymi i uświadamiajcie ich.
Ps. Panie Kaczyński, Panie Duda, historia zapamięta Wam, że ważniejsza była dla Was władza, niż zdrowie rodaków. Nie macie wstydu. Jarosławie Kaczyński, ciągnie Pan ludzi na rzeź.
Pozamykaliście wszystko, ale wybory chcecie przeprowadzić. To naprawdę przejdzie do historii. Mam nadzieję WHO Wam nie pozwoli. Polacy Wam nie pozwolą.
Ludzie są cierpliwi są do czasu. Przegracie te wybory spektakularnie.

Autor:
Damian Maliszewski
damianmaliszewski.pl

#voxpopulipl #MyObywatele #SpołeczeństwoObywatelskie #NGO #WolneMedia #wiesz-więcej #wieszwiecej #portalobywatelski #czasnazmiany #Koronawirus #rząd #informacje #covid19

Prześlij komentarz

0 Komentarze