About Me

header ads

Teraz będzie prawdziwie i zarazem smutno.

Na dzisiaj kończymy znowu z dużym, dalej wykładniczym wzrostem potwierdzonych zakażonych koronawirusem. Obecnie na liczniku mamy 749 potwiedzonych przypadków i 8 ofiar śmiertelnych.
foto: radio Zet
Jednym z przykładów wskazujących na nieprzygotowanie na czasy kryzysu w ochronie zdrowia jest również brak merytorycznych i strategicznych umiejętności wielu zarządzających placówkami leczniczymi w tym kraju.

Dzisiaj dyscyplinarnie zwolniona została jedna z położnych szpitala w Nowym Targu za... napisanie (niewygodnej) prawdy o środkach ochrony indywidualnej na swoich prywatnych mediach społecznościowych.

Teraz doskonale zrozumiecie, dlaczego tak wiele historii z frontu piszę anonimowo - o to proszę mnie moi „informatorzy”. Prawda w tym kraju zaczyna rodzić poważne konsekwencje, do utraty pracy włącznie.

Pamiętajmy, że rozwój obecnej epidemii jest spowodowany w głównej mierze wyciszaniem chińskich lekarzy, którzy jako pierwsi zaczęli alarmować o pojawieniu się nowego, śmiertelnego wirusa.

Sam wychodzę na szaleńca, gdyż nigdy anonimowo nie mówię o obecnej sytuacji w ochronie zdrowia. Faktem jest, że od marca 2019r. do grudnia 2019r., a w konsekwencji i po dzień dzisiejszy kosztuje mnie to minimum 6252 złote 40 groszy brutto miesięcznie, bo o taką kwotę ograniczono mój przychód w ww. okresie za walkę o prawdę.

Pocieszam się pewnym stwierdzeniem Waltera Isaacsona, które brzmi następująco:
„(...) Ponieważ to ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat... są tymi, którzy go zmieniają.”

Autor:
Bartosz Fiałek
Przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy
https://www.facebook.com/bfialek/

#voxpopulipl #MyObywatele #SpołeczeństwoObywatelskie #NGO #WolneMedia #wiesz-więcej #wieszwiecej #portalobywatelski #czasnazmiany #Koronawirus #rząd #informacje #covid19

Prześlij komentarz

0 Komentarze