About Me

header ads

O nas

Misja: skłonienie ludzi o krytycznego myślenia.

Myślenie krytyczne to bez dwóch zdań najważniejsza kompetencja XXI wieku. Nie dlatego, bynajmniej, że wszyscy ją posiadają. Odwrotnie. Wobec bezprecedensowego w historii ludzkości zalewu informacji, najczęściej zmanipulowanej, a także wobec błyskawicznego tempa życia powodującego, że nie mamy czasu na jakościowe myślenie, wmówienie nam dowolnej bzdury jest dziecinnie proste.

Myślenie krytyczne jest więc kluczowe, ponieważ – jeśli faktycznie stosowane na co dzień – chroni nas przed manipulacją, uprzedzeniami i własną głupotą, których ofiarą padamy częściej, niż byśmy chcieli.

Vox24.pl działa bez redakcji, każdy może pisać, nikt nikogo nie ocenia. Mamy jednak świat wartości. Są to prawa człowieka, z naciskiem na prawa grup mniejszościowych i wykluczanych, praw kobiet, dzieci, osób LGBT+, sprzeciw wobec przemocy i budowa społeczeństwa uczestniczącego.

Jeśli działasz na rzecz dobra wspólnego, a szukasz dla siebie medium, ta strona jest dla Ciebie. Chcemy być głosem społeczeństwa obywatelskiego: aktywistów i organizacji pożytku publicznego. 

Interesuje nas głos aktywistów, niezależnych dziennikarzy i informatorów ze świata. 

Zapraszamy do współpracy wszystkich dziennikarzy społecznych - czyli osoby, które przez swoją działalność chcą poszerzać publiczną wiedzę na temat naszej rzeczywistości.

Zapraszamy do publikacji własnych opinii i informacji. Szczególnie potrzebna jest nam współpraca w zakresie tłumaczenia zawartości stron obcojęzycznych z naciskiem na treści propagowane przez media niezależne i tak zwanych whistle-blowerów.

Publikujemy teksty ze światowych mediów, które dla polskiego czytelników mogą być zaskakujące, kontrowersyjne, trudne do przyjęcia – zależy nam, żeby pogłębiać naszą wspólną wiedzę o świecie, uzupełniać płaski obraz świata pokazywany w większości polskich mediów. Z każdym naszym tekstem można dyskutować. 

Na stronie vox24.pl pojawiają się treści objęte prawem autorskim, którego właściciele wyrazili zgodę na nieodpłaną publikację.
Nie czerpiemy z tego żadnych zysków działając na zasadzie non-profit.

Za treść artykułów publikowanych na stronie vox24.pl odpowiadają wyłacznie ich autorzy.

Vox24.pl zezwala na swobodne cytowanie tu zawartych na innych stronach wolnego i nie komercyjnego internetu bez zmiany sensu, zawartości i tytułów wypowiedzi, oraz pod warunkiem zacytowania źródła i podania właściwego linku źródłowego.

Jeśli czytelnik naszej strony chce użyć zawartych tu materiałów w celach komercyjnych musi uzyskać odpowiednie zgody bezpośrednio od właścicieli praw.

Prześlij komentarz

0 Komentarze